III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

 

  1. Trwa w Kościele Tydzień Biblijny, który zwraca naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz., głównego patrona Polski; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę – wspomnienie św. Jerzego, męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek o 18.30 dla uczniów klasy 8A, a w piątek również o 18.30 dla uczniów klasy 8B. Prosimy o obecność jednego z rodziców.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii. Aktualnie trwają prace montażowe przy organach w kościele św. Leonarda oraz prace konserwatorskie ołtarza w kaplicy cmentarnej.
  6. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

  1. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jana Kutka z Rudki oraz śp. Adama Ptaka z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products