I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. 16 lutego minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli odpowiednio 820 zł i 940 zł, ul. Długiej – 2190 zł i 20 €. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.

  1. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
  2. W najbliższych dniach zostanie zdemontowany krzyż misyjny obok kolegiaty. Krzyż zostanie poddany remontowi i konserwacji.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Kabat z ul. Leśnej oraz śp. Władysław Budyn z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products