III Niedziela Adwentu – 16 XII 2017 r.

 

  1. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku. W poniedziałek i wtorek nauki ogólne dla wszystkich będą podczas Mszy świętych o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Apelujemy, aby wszyscy wzięli udział każdego dnia w rekolekcjach. Tak zaplanujmy zajęcia, aby każdego dnia ofiarować sobie jedną godzinę na modlitwę i refleksję nad swoim życiem. Dodatkowo w poniedziałek o godz. 19.00. będzie nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. W tym spotkaniu obowiązkowo uczestniczy młodzież klas siódmych oraz klas trzecich Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przy okazji informujemy, że młodzież przystąpi do bierzmowania 12 marca przyszłego roku.
  2. Spowiedź przed Świętami będzie w sobotę. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na niedzielę.
  3. We środę odwiedzimy chorych przed Świętami z posługą sakramentalną. Z wizytą udadzą się dwaj kapłani, rozpoczęcie o godz. 8.00, porządek – tradycyjny.
  4. Za tydzień przypada czwarta niedziela Adwentu, jest to zarazem Wigilia prze Bożym Narodzeniem. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętych po południu. Ostatnia Msza święta będzie o godz. 12.30. Pomimo niedzieli zachowajmy w Wigilię charakter postny tego dnia i tradycję powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
  5. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Łukanowic – Topoliny złożyli odpowiednio 4085 zł i 220 zł, Podlesia-Łopoń – 700 zł i 80 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również P. Marii i Bogdanowi Karaś oraz P. Lucynie i Stanisławowi Michałek, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: p. Barbara Kupczyk, p. Stanisław Szczęsny, p. Witold Duman, p. Marek Lenik i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty podczas zbiórki w sklepach. Składamy podziękowanie młodzieży za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i dostarczeniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 165 rodzin. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products