XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2013 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu nastąpi zakończenie Roku Wiary.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

– we wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

– we środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

– we czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP.

– w piątek– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 będzie Msza Święta za zmarłych mieszkańców Łukanowic i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Msza święta z kazaniem dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz. 18.00.

Spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami (opiekunami) w ramach przygotowania do egzaminu przed bierzmowaniem odbędzie się w budynku katechetycznym według następującego porządku:

– wtorek 19 listopada: godz. 16.00 – klasa 2A

– wtorek 19 listopada: godz. 17.15 – klasa 2B

– środa  20 listopada: godz. 16.15 – klasa 2C

– czwartek 21 listopada: godz. 16.15 – klasa 2D

3. W piątek 22 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni uczniów klas gimnazjalnych, szkół średnich i studentów na czuwanie i adorację eucharystyczną. Spotkanie poprowadzi młodzież KSM działająca w naszej parafii wraz ze scholą "Małe Anioły".

4. W niedzielę Chrystusa Króla obchodzimy patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji zapraszamy młodzież o godz. 9.30 na Mszę świętą z okolicznościowym kazaniem. Oprawę muzyczną zapewni zespół muzyczny młodzieży gimnazjalnej.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne za IV kwartał. Mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli 880 zł, ul. Krzywej – 505 zł, ul. Tarnowskiej – 860 zł, ul. Nowej i Krótkiej – 1020 zł, Dębiny Łętowskiej – 1630 zł. Dodatkowo na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej złożyli 95 zł, a Dębiny Łętowskiej – 165 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na poszkodowanych przez tajfun na Filipinach.

6. Dzisiaj odbędzie się Akcja Poboru Krwi w remizie OSP Łukanowice w godz. od 8.00 do 12.00.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products