XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

 

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu natomiast jutro – patronalne święto młodzieży polskiej – z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki. W kolejnych dniach będziemy przeżywać: we środę – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapł. i Towarzyszy, męcz., we czwartek – święto św. Mateusza, Ap. i Ewang., w sobotę – wspomnienie św. O. Pio, kapł. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas siódmych i ósmych wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne. Natomiast spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców będzie w czwartek o godzinie 18.00.
  3. W sobotę rozpoczną się siedmiodniowe Misje święte w naszej parafii, które będzie prowadził Bp Artur Ważny z Tarnowa. W programie Misji we wszystkie dni powszednie będą Msze święte z nauką o godz. 6,00, 8.00, 16.00 i 18.00. Ponadto są przewidziane specjalne nabożeństwa czy nauki. Postarajmy się tak zaplanować zajęcia, aby każdego dnia uczestniczyć w Misjach.

W sobotę po Mszy świętej wieczornej będzie nabożeństwo dla młodzieży i adoracja Krzyża. Niechaj przybędzie młodzież ucząca się i pracująca; prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w tym nabożeństwie misyjnym.

Członkowie Rady Parafialnej w większości przekazali już zaproszenia oraz program Misji do naszych domów. Jeśli któraś rodzina nie otrzymała zaproszenia, prosimy o zabranie go ze stolika pod chórem.

  1. Na progu nowego roku formacji zapraszamy członków LSO, DSM, KSM i Scholi na spotkanie integracyjne w najbliższą środę o godz. 16.00, które odbędzie się w ogrodzie obok plebanii. W programie wspólne grillowanie oraz zabawy integracyjne.
  2. W dniach 26.06-03.07 2024r. nasza parafia organizuję 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszelkie informacje i zapisy u księdza Krzysztofa. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  3. Składamy podziękowanie p. Bogdanowi Łabędziowi za odnowienie krzyża misyjnego. Dziękujemy również p. Józefowi Osmędzie, p. Piotrowi Krupie oraz – na ręce p. Stanisława Olszańskiego – strażakom z Wojnicza za prace przy montażu krzyża. Bóg zapłać. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
  4. Społeczność Szkoły Podstawowej w Wojniczu zaprasza mieszkańców Wojnicza i okolic na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dziś (niedziela) w godzinach od 13 do 17 na boisku obok szkoły.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Niemiec z ul. św. Leonarda. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products