XXIV Niedziela Zwykła – 17 IX 2017 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zak, patrona Polski, we środę – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Towarzyszy, męczenników koreańskich, we czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

  1. W piątek przypada 5. rocznica śmierci śp. ks. Benedykta Kiełbasy. Msza Święta w jego intencji od Róż Żywego Różańca zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji specjalne nabożeństwo w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Szczepanowie. Szczegóły na plakacie.
  3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas gimnazjalnych: w środę dla klas III, natomiast we czwartek dla klas II. Spotkanie rozpoczyna wieczorna Msza o godz. 18.00, a po niej będzie miało miejsce spotkanie formacyjne. Prosimy by na tych spotkaniach byli obecni także rodzice kandydatów.
  5. 23 września w Limanowej odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży SYNAJ. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd. Zapisy przyjmuje ks. Mariusz do środy włącznie. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 14.30 z parkingu parafialnego. Koszt 20 zł. Szczegóły na plakacie.
  6. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 5 świętego Floriana odbędzie się w niedzielę 24 września. Rozpocznie się Mszą Świętą w Grocie maryjnej w Porąbce Uszewskiej o godzinie 15.00, a następnie będzie przejście do zamku w Dębnie gdzie będzie dalszy ciąg spotkania.
  7. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  8. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy Ispu złożyli 1330 zł na prace remontowe i 150 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Podlesia-Łopoń odpowiednio 690 zł i 200 zł, Dębiny Łętowskiej – 1600 zł i 230 zł, Dębiny Zakrzowskiej – 1720 zł i 120 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2195 zł i 85 zł, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 580 zł i 150 zł, ul. Krzywej – 662 zł, Rudki Dół – 470 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka na tacę z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products