XX Niedziela zwykła – 17 sierpnia 2014 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary za trzeci kwartał na prace remontowo-inwestycyjne. Mieszkańcy ul. Warszawskiej i os. Zakrzów złożyli 1580 zł, mieszkańcy Ispu – 950 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę kościoła w Proszówkach k. Bochni.

2. W tym tygodniu w liturgii:
– dzisiaj (niedziela) – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
– we środę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– we czwartek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w piątek – wspomnienie NMP Królowej
– w niedzielę – święto św. Bartłomieja Apostoła
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

3. Dzisiaj (niedziela) rozpoczęła się XXXII PPT na Jasną Górę. Z naszej parafii i okolic wyruszyła grupa nr 5 św. Floriana licząca około 300 pątników. Obejmijmy ich naszą modlitwą. Osoby pragnące powitać pielgrzymów podczas ich wejścia na Jasną Górę mogą zapisać się na wyjazd autokarem do Częstochowy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do środy – 20 sierpnia. Bardzo prosimy aby bezpośrednio przy zapisach uiścić opłatę. Cena biletu – 40 złotych. Wyjazd autokarów – 25 sierpnia o godz. 5.00 z parkingu przy Kolegiacie.

4. Informujemy zainteresowanych rodziców że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie w przyszłym roku w drugą niedzielę maja (10 maja) ze względu na to, że w pierwszą niedzielę – 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski połączona z obchodami patriotycznymi. W związku z tym rocznica Pierwszej Komunii świętej dla uczniów klas trzecich będzie 17 maja 2015 r.

Informujemy również, że jest już księga mszalna na przyszły rok, w związku z czym można zamawiać intencje mszalne na 2015 r.

5. W minionym tygodniu byliśmy świadkami historycznych wydarzeń: podniesienia naszej świątyni do godności Kolegiaty oraz erygowania przy niej Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. Z tych wydarzeń zarówno z soboty jak i z niedzieli został nagrany film. Film na dwóch płytach DVD w jakości HD będzie do nabycia w zakrystii. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Informujemy również, że na stronie internetowej naszej parafii można obejrzeć galerię zdjęć z tej uroczystości.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products