XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2016

 

 

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Tydzień Misyjny poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W ciągu sześciu dni od środy do poniedziałku w naszej parafii gościć będzie grupa młodzieży – 26 osób z Korei Południowej i ze Słowacji. Goście będą zakwaterowani w rodzinach, natomiast wspólnie uczestniczyć będą w specjalnym programie przygotowanym przez parafię, Urząd Miasta oraz inne instytucje. Program Tygodnia Misyjnego znajduje się na afiszu oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy parafian do udziału w tych punktach programu, które będą miały miejsce w kościele. I tak we środę o godz. 18.45 będzie uroczyste powitanie pielgrzymów oraz modlitwa; we czwartek o godz. 9.30 będzie Msza Święta, zaś o godz. 18.30 – wspólna modlitwa i Apel Jasnogórski; w sobotę o godz. 8.00 będzie modlitwa poranna; w niedzielę będzie Msza Święta o godz. 11.00, zaś o 21.00 – Apel Jasnogórski; w poniedziałek o godz. 8.30 – pożegnanie pielgrzymów i wyjazd do Krakowa. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.

2. W zakrystii można odebrać bezpłatne bilety wejściowe na Campus Misericordiae w Brzegach pod Krakowem, gdzie w dniach 30 i 31 lipca papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom Światowych Dni Młodzieży.

3. W tym tygodniu w liturgii: – w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, we środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, w piątek – święto św. Marii Magdaleny, w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. W przyszłą niedzielę, w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

4. W najbliższą niedzielę, 24 lipca o godz. 17.00 kościele św. Leonarda odbędzie się kolejny koncert w ramach Wojnickiego Festiwalu Muzyki Kameralnej pod patronatem biskupa Andrzeja Jeża. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę, poniedziałek i wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Program uroczystości znajduje się na afiszu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products