Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17 IV 2021 r.

 

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych będą celebrowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza święta o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Niedzieli Palmowej oraz Triduum Paschalnego. Dziękujemy p. Mariuszowi Merchutowi, p. Jadwidze i Ireneuszowi Gniozdorzom, grupie młodzieży oraz księżom wikariuszom i diakonowi Kamilowi, którzy dużym nakładem pracy przygotowali piękną Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę honorową przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania składamy także nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, panu organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze dętej miasta Wojnicza, kantorom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, scholi i Dziewczęcej Służbie Maryjnej. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Św. Piotr Apostoł w pierwszym swoim Liście pisze: „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei”.

Wielkanoc to czas nadziei: Chrystus zmartwychwstał! On jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. W Nim pokładamy całą naszą nadzieję. On jest naszą Nadzieją w życiu doczesnym i na wieczność.

Siostry i bracia, zjednoczeni w modlitwie o pokój w świecie, zwłaszcza na Ukrainie, życzymy Wam, aby Chrystus Zmartwychwstały napełnił Wasze serca nadzieją, a wraz z nią – radością oraz wzajemną życzliwością. Niech Święta Wielkiej Nocy staną się źródłem duchowego umocnienia dla Was i Waszych bliskich. Niech Zmartwychwstanie Syna Bożego napełni Was pokojem, obdarzy siłą do pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Błogosławionych Świat Zmartwychwstania Pańskiego!

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products