IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 r.

 

1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele, którym rozpoczynamy tydzień modlitw w tej intencji. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy złożyli 1000 zł na prace remontowe i 1430 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego, którzy na ten sam cel złożyli 1120 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Bóg zapłać.

2. Papież Franciszek zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia. W związku z tym w najbliższą niedzielę członkowie Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek. Ofiary te zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim.

3. W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Dzisiaj w kinie Wawel odbędą się dwie imprezy charytatywne: o godz. 17.00 koncert zespołu muzycznego Raban Jahwe, zaś godz. 19.00 – spektakl pt.”Królowa Śniegu” w wykonaniu Grupy Teatralnej Fantastycznie.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” oprócz innych wielu interesujących artykułów jest również materiał dotyczący naszej parafii.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adolfa Janik z Tarnowa i śp. Maria Chmura z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products