II Niedziela zwykła – 17 stycznia 2016 r.

 

1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, we czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. W tym dniu przypada Dzień Babci, zaś w piątek – Dzień Dziadka.

2. Fundacja „Kawałek Nieba”, Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu oraz V Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie organizują Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Jest to koncert charytatywny na rzecz ucznia Liceum, Sebastiana Moskala, który zmaga się z chorobą nowotworową. Występ odbędzie się 24 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w kinie Wawel.

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną. Więcej informacji na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl). Zachęcamy do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

4. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych ferii zimowych, a Babciom, Dziadkom oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

5. Program kolędy:

18.I.2016 – Poniedziałek – od godz. 15.00

1. ul. Długa – strona lewa – równoczesne rozpoczęcie od P. Janickich  i P. Król (dwóch księży)

2. ul. Długa – strona prawa – równoczesne rozpoczęcie od. P. Zbiegieł  i od P. Kamińskich (dwóch księży)

 

19.I.2016 – Wtorek – od godz. 15.00

1. ul. Jagiellońska od P. Bieszczotów do P. Tenderów

2.Dębina Łętowska – jeden ksiądz od P. Marii Nieć (tzw. Kolonia), a drugi od P. Nowaków, w kolejności P. Jan Wnętrzak i następne rodziny do Państwa Karaś.

3. ul. Krakowska – od P. Blacha do Państwa Adamczyk

 

20.I.2016 – Środa-od godz. 15.00

1. Isep cześć I – jeden ksiądz od P. Szywała, a drugi – od P. Bąk

2. Isep część II – jeden ksiądz od P. Lesiak, a drugi – od P. Rabiasz

 

21.01.16 – Czwartek-od godz. 15.00

1. ul. Jagiellońska – od P. Piaseckich wraz z ul. Plebańską

2. ul. Jagiellońska – domy w parku – rozpocz. w szkole, zakończ. u P. Rejkowskich

3. ul. Leśna

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products