III Niedziela Adwentu – 16 XII 2018 r.

 

  1. Trwają rekolekcje adwentowe w naszej parafii. W poniedziałek nauki ogólne dla wszystkich będą podczas Mszy świętych o godz. 6.30 i 8.00. Natomiast o godz. 18.00 będzie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich i rodzinnych. Apelujemy, aby wszyscy wzięli udział w rekolekcjach również w poniedziałek. Dziś o godz. 17.15 w naszym kościele młodzież wykona ku czci bł. Karoliny Akatyst, czyli śpiew poezji liturgicznej wychwalającej jej życie. Serdecznie zapraszamy do udziału, aby oddać cześć bł. Karolinie i jeszcze lepiej poznać jej drogę do świętości.
  2. Spowiedź przed Świętami będzie w sobotę. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na niedzielę.
  3. We środę odwiedzimy chorych przed Świętami z posługą sakramentalną. Z wizytą udadzą się dwaj kapłani, rozpoczęcie o godz. 8.00, porządek – tradycyjny.
  4. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus; będzie odprawiana po Mszy świętej o godz. 6.30.
  5. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Łukanowic – Topoliny złożyli odpowiednio 3390 zł i 270 zł, Ispu – 1390 zł i 30 zł, ul. Konopnickiej – 1530 zł i 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto parafii. W związku z organizacją rekolekcji, w poniedziałek podczas Mszy świętych będą zbierane ofiary.
  6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami. Cena bez zmian. Jest również nowy numer „Miłujcie się”.
  7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Stolarz z Łoponia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products