XXXIII Niedziela Zwykła – 16 listopada 2014 r.

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy

– we wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc. W tym właśnie dniu przypada 100. rocznica jej męczeńskiej śmierci. W parafii Zabawa trwają uroczystości związane z tą rocznicą. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. Karolina, inspirowanego życiem i męczeńską śmiercią Błogosławionej. Film, który wchodzi na ekrany kin 21 listopada, stawia nas wobec pytania: czy jest coś za co oddałbyś życie? Więcej informacji na temat filmu można znaleźć na stronie internetowej www.karolina-film.pl Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest do naszej dyspozycji gazeta Dobre nowiny poświęcona postaci Błogosławionej Męczennicy z Wał Rudy.

– we środę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
– we czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
– w piątek– wspomnienie Ofiarowania NMP
– w sobotę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2. Przypominamy, że dzisiaj (niedziela) o godz. 19.00 młodzież zaprasza do naszej świątyni na inscenizację o tematyce patriotycznej pt. Pociąg do wolności. Serdecznie zachęcamy do wspólnej refleksji i modlitwy za Ojczyznę.

3. Spotkania w grupach dla uczniów klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek (17 XI) w następującym porządku: grupy p. Romana Bojdo: grupa nr 1 o godz. 16.00 i grupa nr 2 o godz. 17.00; grupy ks. Jakuba: grupa nr 3 o godz. 16.00 i grupa nr 4 o godz. 17.00.

4. Akcja poboru krwi odbędzie się w remizie OSP w Łukanowicach w przyszłą niedzielę (23 listopada) w godz. od 8.00-12.00. Jednocześnie w tym samym miejscu i czasie będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne za IV kwartał, oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Łukanowic i Topoliny złożyli odpowiednio 3585 zł i 420 zł, Dębiny Łętowskiej – 1610 zł i 250 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 1955 zł i 165 zł, Więckowic – 3350 zł i 100 zł, ul Warszawskiej i Osiedla Zakrzów 1280 zł i 50 € oraz 80 zł, ul. Nadbrzeżnej – 800 zł, ul. Tarnowskiej – 1060 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary oraz za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products