XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

 

  1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny dla młodzieży. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny, składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele misyjne. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb., w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wśród nich jest Ksiądz Proboszcz, któremu z tej okazji życzymy zdrowia, obfitości łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana, opieki Matki Bożej oraz potrzebnych sił w pełnionej posłudze pasterskiej. Osobę Księdza Proboszcza polecamy waszej modlitwie.
  3. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne czytamy o godz. 7.30 i 12.00 we wszystkie niedziele. Również w listopadzie w dniach od 1-8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.
  4. W przyszłą niedzielę odbędą się we wszystkich parafiach naszej diecezji wybory Parafialnych Rad Duszpasterskich. W naszej parafii spośród zgłoszonych kandydatów 23 osoby wyraziły zgodę na kandydowanie. Na stolikach pod chórem są przygotowane karty do głosowania. Prosimy o zabranie kart do domów i wybranie dwóch kandydatów. Karty prosimy przynieść w następną niedzielę i wrzucić do urny wyborczej.
  5. Spotkania formacyjne dla grup: ministranci we wtorek o godz. 17.00; lektorzy wtorek po Mszy świętej wieczornej, aspiranci czyli kandydaci na ministrantów – w sobotę o godz. 10.00; DSM – w sobotę o godz. 9.00.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Łabudy z Krakowa, natomiast w poniedziałek będzie pogrzeb śp. Zdzisława Habińskiego z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products