XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2016 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

– we wtorek– wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia

– we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

– w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa

– w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne są czytane o godz. 7.40 i 12.10 we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1-v8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.

3. We czwartek, 20 X Szkoła Podstawowa w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Kantego. Z tej okazji zostanie odprawiona w kolegiacie Msza św. o godz. 8.00 w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów tej szkoły.

4. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. Dziękujemy mieszkańcom ul Zawale, którzy złożyli 300 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa niedzielnego jest m.in. artykuł na temat konsekrowanego dziś sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Jest też nowy numer „Miłujcie się”.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Kogut z Łukanowic i śp. Mariusz Wardzała z ul. Zamoście. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products