XXIV Niedziela Zwykła – 16 IX 2018 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek– wspomnienie św. Stanisława Kostki, zak, patrona Polski i patrona młodzieży, we czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Towarzyszy, męczenników koreańskich, w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.
  2. W sobotę przypada 6. rocznica śmierci śp. ks. Benedykta Kiełbasy. Msza Święta w jego intencji od Róż Żywego Różańca zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 8.00.
  3. We wtorek na wieczorną Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej. Podczas tej Mszy uczniowie złożą przyrzeczenie, którym zainaugurują swoje bezpośrednie duchowe przygotowanie do godnego przyjęcia darów Ducha Świętego. Prosimy o obecność jednego z rodziców.
  4. We środę po wieczornej Mszy świętej obędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków o przybycie.
  5. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 5 świętego Floriana odbędzie się w sobotę 22 września. Rozpocznie się Mszą Świętą w Grocie maryjnej w Porąbce Uszewskiej o godzinie 18.00.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi oraz czterech domów z Łoponia złożyli 2310 zł na prace remontowe oraz 150 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy ul. Krakowskiej i Wolickiej odpowiednio 2270 zł i 260 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki – 1410 zł i 340 zł, Rudki Dół – 540 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Więcław z ul. Nadbrzeżnej, śp. Jan Postrożny z Więckowic oraz śp. Maria Haraf z ul. Zwale. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products