XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2015 r.

 

1. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej w minioną niedzielę: dziękujemy delegacjom składającym kwiaty, życzenia i dary ofiarne, strażakom, pocztom sztandarowym, liturgicznej służbie ołtarza, osobom niosącym feretrony i sztandary, dzieciom przedszkolnym i dzieciom pierwszokomunijnym, chórowi parafialnemu i panu organiście. Dziękujemy również panu kościelnemu i pani Jadwidze za przygotowanie kościoła do uroczystości. Bóg zapłać.

2. Na ręce Pana Burmistrza składamy podziękowanie Urzędowi Miasta Wojnicza za przekazanie 3428 zł na modernizację iluminacji kościółka św. Leonarda. Bóg zapłać. We czwartek zbierze się komisja pod kierunkiem konserwatora z Tarnowa, aby dokonać odbioru prac zrealizowanych w tym roku przy kościółku.

Ze swej strony ks. Bogdan Piotrowski dziękuje członkom Róż Żywego Różańca, którzy w czasie odpustu w darze ofiarnym złożyli 5000 zł na budowę szkoły w Kongo Brazzaville.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera, – we czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, – w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża, – w sobotę – wspomnienie NMP Królowej.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

4. W poniedziałek rozpoczyna się PPT na Jasną Górę. Z naszej parafii i okolic wyruszy grupa nr 5 św. Floriana licząca około 250 pątników. Przewodnikiem grupy jest ks. Jakub, w pielgrzymce będzie uczestniczył również ks. Paweł oraz księża z innych parafii. Wszystkich pielgrzymów obejmijmy gorącą modlitwą. We wtorek 25 sierpnia pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd dla chętnych, którzy chcą powitać pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii i kancelarii do piątku tj. 21 sierpnia. Koszt 40 zł. Wszyscy chętni będą się mogli zapisać. Wyjazd autokarów 25 sierpnia o godz. 5.00 z parkingu przy kolegiacie. Zachęcamy również do odwiedzin swoich bliskich i przyjaciół na trasie pielgrzymki.

5. Informujemy, że jest już księga mszalna na przyszły rok, w związku z czym można zamawiać intencje mszalne na 2016 r.

6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie głosił krótkie prelekcje na temat Rycerstwa Niepokalanej p. Leszek Jaworski, franciszkanin świecki, animator tej grupy na Polskę. Będzie również możliwość nabycia materiałów związanych z Rycerstwem Niepokalanej.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Majka z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products