Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 16 IV 2017 r.

 

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych – według porządku niedzielnego. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza święta o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Niedzieli Palmowej oraz Triduum Sacrum. Szczególne podziękowanie wyrażamy p. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze Gniozdorz, p. Mariuszowi Kuboniowi i księżom wikariuszom, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy również druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę honorową przy grobie Pańskim. Słowa podziękowania składamy także panu organiście, chórowi parafialnemu, kantorom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, scholi i dziewczynkom z DSM. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Składamy podziękowania również właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: P. Barbara Kupczyk, P. Stanisław Szczęsny, P. Witold Duman, P. Marek Lenik oraz Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe zbierane w sklepach Dziękujemy młodzieży za przeprowadzenie akcji „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych. Dziękujemy także osobom, które dostarczyły paczki potrzebującym. W sumie zostało przygotowanych 168 paczek. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niech tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa opromienia całe Wasze życie. Niech dary Zmartwychwstałego Pana staną się udziałem Was i Waszych Rodzin i napełnią Wasze serca radością, pokojem i miłością. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ze swej strony dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych i instytucji.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products