II Niedziela Wielkiego Postu – 16 III 2014

 

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta.

2. Jutro o godz. 18.00 przybędzie do naszej parafii ks. bp Jan Piotrowski, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Wojnicza, Grabna, Wielkiej Wsi i Olszyn.

3. We środę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane do puszek z przeznaczeniem na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara wynosi 5 zł. Uzyskane środki są przeznaczone są na pomoc potrzebującym.

Składamy podziękowanie za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Krakowskiej i Wolickiej złożyli na prace remontowe – 2130 zł i 100 $, oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty – 1880 zł, mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej odpowiednio – 1005 zł i 1270 zł, mieszkańcy Dębiny Łętowskiej odpowiednio – 1690 zł i 1230 zł, mieszkańcy Podlesia Łopoń – odpowiednio 530 zł i 610 zł. Ponadto na kwiaty do Bożego grobu mieszkańcy Podlesia Łopoń złożyli – 120 zł a mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 380 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Dziękujemy też rodzicom młodzieży przystępującej do bierzmowania, którzy złożyli 1000 zł na zakup paramentów liturgicznych. Bóg zapłać.

5. Sołtysi proszą mieszkańców o pobieranie decyzji podatkowych. Urząd Miejski w Wojniczu przypomina właścicielom nieruchomości (pól, łąk, nieużytków) o konieczności podjęcia wszystkich możliwych działań zmierzających do usunięcia pozostałości roślinnych powodujących potencjalne zagrożenie pożarowe przez wykoszenie lub obkoszenie od obiektów zagrożonych. Wypalanie traw stanowi zagrożenie dla życie i zdrowia ludzi oraz zwierząt i jest zabronione prawem.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Nowicka z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products