6 Niedziela zwykła – 15 lutego 2014 r.

 

1. Dziś (niedziela) oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Starajmy się w miarę możliwości przychodzić wg następującego porządku: w poniedziałek od godz. 9.00 – mieszkańcy Ispu, od godz. 11.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona południowa), od godz. 13.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona północna), od godz. 15.00 – mieszkańcy Łukanowic, od godz. 17.00 – członkowie Róż Żywego Różańca, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

We wtorek od godz. 9.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej, Łoponia i Podlesia, od godz. 11.00 – mieszkańcy Więckowic, od godz. 13.00 – mieszkańcy Rudki oraz Ratnaw, od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa i Dębiny Zakrzowskiej, od godz. 17.00 – Grupa O. Pio, członkowie Caritas i Akcja Katolicka, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w duchu wynagrodzenia za grzechy.

2. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne, Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

3. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, po której będzie Msza św., – dla dorosłych o godz. 17.30, – i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. Składamy podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty: mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli odpowiednio 860 zł i 840 zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 1240 zł i 920 zł, a mieszkańcy ul. Długiej – 2210 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Bóg zapłać.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Stawarz  z Dębiny Zakrzowskiej i śp. Teresa Banaś z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products