III Niedziela Adwentu – Gaudete – 15 grudnia 2013 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które trwać będą do środy włącznie. W poniedziałek, wtorek i środę będą nauki ogólne dla wszystkich podczas Rorat o godz. 6.30 oraz w czasie Mszy Świętych o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00.

 

Nauka stanowa dla małżonków i rodziców będzie wygłoszona dwa razy: w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, oraz w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 8.00, aby wszyscy mogli z niej skorzystać w odpowiednim dla siebie czasie. Nauka stanowa dla młodzieży będzie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystką młodzież. W niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 20.00 będzie Wieczorna szkoła modlitwy. Spotkania rekolekcyjne są tak ułożone, aby mogli skorzystać wszyscy, również ci, którzy dłużej pracują. Wszyscy postarajmy się tak ułożyć nasze zajęcia, aby uczestniczyć każdego dnia w rekolekcjach.

We wtorek będzie rekolekcyjna spowiedź. Spowiadać będziemy przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby wszyscy przystąpili do spowiedzi we wtorek i nie odkładali jej na później.

Ofiary zebrane na Mszach Świętych we środę będą przeznaczone na pokrycie kosztów organizacji rekolekcji.

2. W poniedziałek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana po Roratach.

3. W ramach comiesięcznych spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania wszyscy uczniowie Gimnazjum uczestniczą we Mszy świętej w poniedziałek o godz. 18.00 a następnie w nauce stanowej dla młodzieży.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał. Mieszkańcy Ratnaw, ul. św. Kingi i 4 numerów z Łoponia złożyli 1450 zł, ul. Konopnickiej – 1630 zł, ul. Loretańskiej i Zamościa 860 zł i dodatkowo 165 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy ul. Słonecznej – 1145 zł i dodatkowo 65 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. Spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w akcji Kolędników misyjnych odbędzie się w sobotę godz. 10.00 w budynku katechetycznym.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Gościa niedzielnego dołączona jest płyta z kolędami i pastorałkami.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Lorenty z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products