XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2015 r.

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy

– we – środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

– we czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

– we piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

– w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w Domu Grodzkim odbędzie się zebranie ogólne mieszkańców Wojnicza.

3. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza w sobotę, 21 listopada o godz. 16.00 do Izby Regionalnej na II Wojnicką Wystawę Filatelistyczną zorganizowaną w 360. rocznicę bitwy ze Szwedami pod Wojniczem. Oprócz zbiorów tarnowskich filatelistów zobaczyć będzie można nowe „wojnickie" znaczki, wysłuchać prelekcji dr. Marka Smoły o potopie szwedzkim i bitwie pod Wojniczem oraz ks. Jana Gębarowskiego o kościółku św. Leonarda i jego renowacji, a także poznać laureatów konkursu plastycznego Wydarzenie, które warto utrwalić na znaczku pocztowym". Więcej szczegółów na plakacie.

4. Akcja poboru krwi odbędzie się w remizie OSP w Łukanowicach w przyszłą niedzielę (22 listopada) w godz. od 8.00-12.00. Ponadto Organizatorzy informują, że na miejscu będzie możliwość wsparcia materialnego druha Piotra z OSP Izdebnik, który uległ wypadkowi podczas niesienia pomocy.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom ul. Nadbrzeżnej, którzy złożyli 800 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary oraz za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products