XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023 r.

 

  1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny dla młodzieży. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny, składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele misyjne. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., we środę – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb., w przyszłą niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski. Wszystkim solenizantom tego tygodnia oraz pracownikom służby zdrowia składamy serdeczne życzenia.
  3. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne czytamy o godz. 7.30 i 12.00 we wszystkie niedziele. Również w listopadzie w dniach od 1-8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych będzie we środę o godz. 19.00 w salce KSM-u za plebanią. Dzieci z klas trzecich zapraszamy we czwartek o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą. Dzieci w tym dniu otrzymają różańce.
  5. W poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii będzie spotkanie organizacyjne dla osób chcących wziąć udział w przygotowaniu Jasełek w naszej parafii. Ks. Krzysztof, który koordynuje akcję, zaprasza nie tylko aktorów ale także chętnych do przygotowania scenografii i strojów a także wsparcia materialnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem. We środę o godz. 19.00 w kościele. będzie spotkanie wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w 2024r. Również we środę o godz. 16.30 w kościele – spotkanie aspirantów.
  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Dyrdał z Łukanowic Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products