XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., we środę – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia, w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Wszystkim pracownikom służby zdrowia i solenizantom, wśród których jest ksiądz Proboszcz, składamy serdeczne życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia i ludzkiej życzliwości. Msza święta w intencji księdza Proboszcza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  2. Dzisiaj odbywają się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w całej diecezji. Również i nasza parafia wybiera przedstawicieli do Rady Duszpasterskiej. Karty z głosami prosimy wrzucać do urny, która znajduję się pod chórem. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 głosy policzy specjalna Komisja.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Są przygotowane do naszej dyspozycji kartki na wypominki zarówno listopadowe jak i roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane przez cały listopad podczas Różańca, natomiast wypominki roczne – w niedziele całego roku o godz. 7.40 i o godz. 12.10.
  4. W piątek Szkoła Podstawowa w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Kantego. Z tej okazji zostanie odprawiona w kolegiacie Msza św. o godz. 8.00 w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów tej szkoły.
  5. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne.
  6. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek dla uczniów klas VII, a w środę dla uczniów klas III gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna wieczorna Msza święta, po której będzie spotkanie formacyjne.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiktoria Kulpa z Dębiny Łętowskiej i śp. Stanisław Janicki z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products