XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2013 r.
 
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne za trzeci kwartał. Mieszkańcy ul. Krakowskiej i Wolickiej złożyli 2130 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi i 4 numerów z Łoponia – 1330 zł, Łukanowic Topoliny – 3300 zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 980 zł, Ispu – 1140zł, Więckowic – 3730zł. Na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli 350 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 810 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi 4 numerów z Łoponia – 1190 zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 540 zł, Ispu – 715zł, ul. Krzywej – 240zł, Więckowic – 2190zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy też za indywidualne ofiary. Bóg zapłać! Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, aby kierowali się prawdą i dobrem w służbie człowiekowi. W dniach od 15-22 września przeżywać będziemy III Tydzień Wychowania, który będzie przebiegał pod hasłem „Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na Skale”.
3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
– we środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej
– w piątek– wspomnienie świętych męczenników koreańskich
– w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.
4. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok. Kalendarz rolniczy kosztuje 20 zł, a kalendarz misyjny 6 zł.
5. Akcja Katolicka organizuje w dniu 21 września (sobota) pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Przedziwnej w Grybowie oraz innych ciekawych miejsc modlitwy w okolicy. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki 20 zł. do środy. Wyjazd w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele.
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego zaprasza na IV Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w godzinach od 12 – 17 na boisku obok budynku nowej szkoły, lub w razie niepogody – w budynku szkoły.
7. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Zofia Roguska i śp. Stanisław Krupski Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products