XX Niedziela Zwykła – Uroczystość wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2021

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Jacka, prezb., w piątek– wspomnienie św. Bernarda, opata i dok. Kościoła., w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, pap. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu wzięli udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Wawrzyńca oraz w przygotowaniach do niej. Dziękujemy P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi i P. Cezaremu Chmielowi za wszelkie prace i przygotowania. Dziękujemy strażakom, pocztom sztandarowym, chórowi parafialnemu, dzieciom z klas czwartych, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  3. We wtorek (17 sierpnia) rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Grupa nr 5 św. Floriana będzie na trasie pielgrzymki w dniu 20 sierpnia. Jednak każdego dnia grupa będzie miała spotkanie na wspólnej Eucharystii, modlitwie uwielbienia i Apelu Jasnogórskim. Spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 19.00. Wykaz miejsc tych spotkań jest na tablicy ogłoszeń.
  4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Bochenek z ul. Loretańskiej i śp. Krystyna Kurowska z Rynku. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products