Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 15 VI 2014 r.

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek 19 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Prosimy, aby ołtarze na procesję eucharystyczną przygotowali: pierwszy – Akcja Katolicka; drugi – mieszkańcy Dębiny; trzeci – Strażacy; czwarty – mieszkańcy Ispu.

Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00, a w kościele św. Leonarda po zakończeniu procesji eucharystycznej. Po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z Kolegiaty przez ul. Jagiellońską, Rynek do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, wszystkich sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz udekorowanie domów na trasie procesji. Zachęcamy także, aby Parafianie uczestniczący w innych Mszach św. wzięli udział w procesji. Zwracamy się też z prośbą do Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, pokierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i dzieci klas II w strojach komunijnych wraz z rodzicami, do oddawania w ten sposób czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała. Dodatkowo będziemy spowiadać we środę od godz. 17.00 do 18.00.

2. Ponadto w tym tygodniu;

– we wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zak.

– w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W przyszłą niedzielę Mszę świętą o godz. 11.00 odprawi ks. Łukasz Niepsuj – neoprezbiter pochodzący z naszej parafii.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Zakrzowa złożyli 1950 zł na prace remontowe oraz 440 zł na utrzymani czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej odpowiednio – 1090 zł i 230 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. Gimnazjum Publiczne im. św. Kingi w Wojniczu przeżywać będzie w tym tygodniu 15 rocznicę kanonizacji swojej Patronki. Msza św. z tej okazji dla dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i uczniów szkoły będzie sprawowana w najbliższy poniedziałek, 16 czerwca o godz. 8.15.

6. W sobotę, 21 czerwca o godz. 18.00 w kościele w Radłowie odbędzie się koncert „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II” w wykonaniu Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Organizatorzy zapraszają.

7. W czwartek, 19 czerwca tj. Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 odbędzie się w Rzeszowie Koncert Uwielbienia pt. Jednego Serca Jednego Ducha. Chętni na wyjazd mogą zapisać się w zakrystii, w kancelarii lub u ks. Jakuba  do środy tj. 18 czerwca. Koszt biletu to 15 złotych.

8. Msza św. dla Grupy Modlitewnej św. o Pio odbędzie się wyjątkowo w tym miesiącu w środę 18 czerwca o godz. 18.00. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie tej wspólnoty przed wakacjami.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antoni Kłusek z Dębiny Zakrzowskiej, śp. Wiesław Flondro z Czarnej i śp. Stanisław Jaworski z ul. Zawale. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products