Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 V 2016r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą odprawiane tylko w Kolegiacie w następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ponadto we czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

2. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby – jak dotychczas – ołtarze na procesję przygotowali:

– pierwszy, w kaplicy fatimskiej  – Akcja Katolicka,

– drugi, w bramie prowadzącej na plac kościelny – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Zakrzowskiej

– trzeci, na Rynku – Strażacy z Wojnicza

– czwarty, przy kościele św. Leonarda – mieszkańcy Ispu.

3. Egzaminy z wiedzy religijnej dla uczniów klas drugich gimnazjum odbędą się w następującym porządku: w piątek – 20 maja o godz. 16.00 – klasa 2C, w sobotę – 21 maja o godz. 9.00 klasa 2B, o godz. 11.00 – klasa 2A.

Spotkania będą miały miejsce w budynku Gimnazjum przy ul. Szkolnej 10. Prosimy o przybycie uczniów z rodzicem (opiekunem).

4. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Węgrzyn z ul. św. Kingi. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products