III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

 

  1. Przeżywamy Tydzień Biblijny, który zwraca naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił O. Bonawentura Nosek – franciszkanin, kapelanem w klasztorze klauzurowym Sióstr Bernardynek w Zakliczynie. Klasztor liczy ponad 130 lat i koniecznością stało się wykonanie pewnych prac remontowych. Dlatego Siostry zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o wsparcie materialne. Będzie to można uczynić składając w przyszłą niedzielę po Mszy świętej ofiarę do puszek. Siostry Bernardynki już dzisiaj składają serdeczne „Bóg zapłać” za każdą ofiarę i zapewniają o modlitwie.
  3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w przyszłą niedzielę do kolegiaty na godz. 15.00 na wielkanocne nabożeństwo „Drogi Światła” ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksander Piotrowski z ul. Kąpielowej i śp. Maria Mendel z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products