IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2015r.

 

1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu. Trwać będą od środy do soboty czyli od 25 do 28 marca.

W najbliższy czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2. W Niedzielę Palmową, 29 marca w Tarnowie odbędą się obchody XXX Światowego Dnia Młodzieży. Na program uroczystości złożą się min: koncert uwielbienia, Droga Krzyżowa ulicami miasta oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza Andrzeja Jeża. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to wydarzenie. Zainteresowaną młodzież prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w Forum Młodzieżowym w dniach 27-28 marca w Tarnowie przygotowującym do tego niedzielnego spotkania. Plan forum na stronie:www.mlodziez.diecezja.tarnow.pl. Chętnych do wyjazdu prosimy o kontakt z ks. Jakubem najpóźniej do przyszłej niedzieli tj. 22 marca.

3. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli 1570 zł na prace remontowe i 1240 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej odpowiednio 800 zł i 545 zł.

Na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy Łukanowic Topoliny złożyli 585 zł i zamówili 6 Mszy świętych, ul. Długiej – 610 zł i zamówili 2 Msze święte, ul. Długiej – 610 zł i zamówili 2 Msze święte, Więckowic – 625 zł i zamówili 4 Msze święte. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Zachęcamy do nabywania baranów wielkanocnych i paschalików. Uzyskane środki będą przeznaczone na działalność charytatywną.

5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza na spotkanie pt. „Tak było” – próba odbudowy pamięci o żołnierzach wyklętych – niezłomnych bohaterach powojennej Polski. Spotkanie odbędzie się w Izbie Regionalnej 21 marca (sobota) o godz. 17.00.

6. Zmarł śp. Julian Bąk, ojciec ks. Józefa Bąka – byłego wikariusza w naszej parafii. Pogrzeb śp. Juliana odbędzie się w poniedziałek 16 marca br. w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie o godz. 14.00.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products