II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2023 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata, we czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy; w tym dniu przypada Dzień Babci, zaś w niedzielę – Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom, Dziadkom oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wśród solenizantów są też ks. Mariusz, ks. Sebastian oraz p. kościelny, którym również życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych.
  2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. We wtorek zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 dzieci z klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc rodzinie z ul. Leśnej, która ucierpiała na skutek nieszczęśliwego wypadku spowodowanego wybuchem gazu. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.
  5. DSM przy współpracy z LSO przedstawią Jasełka w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kolegiacie. Zapraszamy. Natomiast Przedszkole i Szkoła w Łoponiu oraz Szkoła w Milówce zapraszają na koncert kolęd również w niedzielę 22 stycznia o godzinie 16 do kina Wawel. Wstęp wolny.
  6. Organizujemy w czasie ferii wyjazd dla DSM i LSO na kulig i ognisko w Szczawie w sobotę 28 stycznia. Wyjazd o godzinie 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt 80 złotych. Zapisy u ks. Krzysztofa.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sylwester Franczyk z ul. Krakowskiej, śp. Stanisław Sak z Tarnowa, śp. Józef Chemłowski z Więckowic i śp. Emilia Sowińska z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products