II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2017 r.

 

 1. We środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata, we czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. W tym dniu przypada Dzień Babci, zaś w niedzielę – Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom, Dziadkom oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wśród solenizantów są również ks. Mariusz Katarzyński i ks. Jarosław Gomółka, którym życzymy obfitych łask od Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana.
 2. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Tutaj tylko przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas.

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Sumara i śp. Tadeusz Krzemiński z ul. Kąpielowej.
 2. Program kolędy:

 

16 I 2017 – Poniedziałek – od godz. 15.00

 1. ul. Krzywa – rozpoczęcie od ul. Kąpielowej
 2. ul. Krakowska – od Państwa Sygnara do Państwa Suchan
 3. ul. Krakowska – strona prawa, równoczesne rozpoczęcie od Państwa Wełnów i Państwa Blachów (dwóch księży)

 

17 I 2017 – Wtorek – od godz. 15.00

 1. ul. Krótka – początek od ul. Warszawskiej
 2. Dębina Łętowska – jeden ksiądz od P. Marii Nieć (tzw. Kolonia), a drugi od P. Nowaków, w kolejności Państwo Brożkowie i Stypkowie, i następne rodziny do Państwa Karaś
 3. ul. Krakowska – od Państwa Blacha do Państwa Adamczyk

 

18 I 2017 – Środa – od godz.15.00

 1. ul. Długa – strona lewa – równoczesne rozpoczęcie od P. Janickich i P. Król (dwóch księży)
 2. ul. Długa – strona prawa – równoczesne rozpoczęcie od. P. Zbiegieł i od P. Kamińskich (dwóch księży)

 

19 I 2017 Czwartek – od godz. 15.00

 1. ul. Jagiellońska od Państwa Bieszczotów do Państwa Tenderów
 2. ul. Jagiellońska – od Państwa Piaseckich wraz z ul. Plebańską
 3. ul. Jagiellońska – domy w parku – rozpoczęcie w szkole, a zakończenie u Państwa Rejkowskich
 4. ul. Leśna

 

20 I 2017 Piątek – od godz. 15.00

 1. Isep cześć I – jeden ksiądz od Państwa Szywała, a drugi – od Państwa Bąk
 2. Isep część II – jeden ksiądz od Państwa Lesiak, a drugi – od Państwa Rabiasz

 

21 I 2017 – Sobota – od godz. 9.00

 1. Więckowice – od P. Burdaków do P. Gołąb – obie strony (Kolonia)
 2. Więckowice – od P. Abramowicz, prawa strona w kierunku Grabna i powrót lewą strona do P. Mendel
 3. Więckowice – od P. Janasów w kierunku Wojnicza prawa strona do P. Dąbroś
 4. Więckowice Aleje – od P. Łazowskiego do P. Stypków

 

22 I 2017 – Niedziela-od godz. 14.30

 1. ul. Nowa – blok – klatki 1,2,3
 2. ul. Nowa – blok – klatki 4,5,6
 3. ul. Nowa – domy jednorodzinne oraz ul. Szkolna

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products