III Niedziela Adwentu – Gaudete – 14 grudnia 2014 r.

 

1. Słowo Boże okresu Adwentu zachęca nas do nawrócenia i pojednania się z Bogiem i ludźmi. W ten sposób uczynimy najważniejszy krok przygotowujący nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym w najbliższą sobotę będzie adwentowa spowiedź. Spowiadać będziemy przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby wszyscy przystąpili do spowiedzi w sobotę i nie odkładali jej na później.

2. We wtorek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana po Roratach.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli odpowiednio – 1630 zł oraz 60 zł, ul. Słonecznej – 1130 zł i 10 zł, ul. Loretańskiej i Zamościa – 787 zł i 260 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

4. W piątek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio.

5. W przyszłą niedzielę Fundacja Kromka Chleba z Tarnowa przeprowadzi kwestę na placu kościelnym. Wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na budowę hospicjum Via Spei, które wznoszone jest w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. Hospicjum będzie niosło pomoc medyczną, pociechę oraz wsparcie duchowe osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory oraz ich bliskim. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

6. Trwa w Kościele jubileusz 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa, karmelitanki. W związku z tym siostry karmelitanki bose przygotowały okolicznościową płytę, na której znajdują się teksty św. Teresy oraz dziedzictwo podjęte przez kolejnych świętych Karmelu. Muzykę do płyty napisali znani kompozytorzy muzyki liturgicznej. Płyta zatytułowana Chcę widzieć Boga może pomóc w spotkaniu z Niewidzialnym Bogiem. Zachęcamy do jej nabycia.. Uzyskane środki wspomogą zakon klauzurowy sióstr karmelitanek bosych. Są również do nabycia czasopisma katolickie. M.in. nowy numer Miłujcie się.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefan Pruchnik z Tarnowa, śp. Kazimierz Duda z Łoponia i śp. Zofia Michałek z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products