XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Mszy świętej o godz. 12.30 do grona lektorów zostaną włączeni kandydaci z poszczególnych parafii naszego dekanatu.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; we czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc; w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W listopadzie codziennie o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych w połączeniu z wypominkami. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek, które przeznaczone są na rzecz organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać.
  5. W przyszłą sobotę – 20 listopada w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się okręgowe spotkanie młodzieży – SYNAJ. Spotkanie to wpisuje się w duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd. Zapisy u ks. Mariusza lub w zakrystii. Wyjazd w sobotę z parkingu przy kościele o godz. 18.15. Koszt 5 zł.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Nowak z Łukanowic i śp. Jan Kajfasz z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products