XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła, we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., we czwartek – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia, w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oświaty, pracownikom służby zdrowia i solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Są przygotowane do naszej dyspozycji kartki na wypominki zarówno listopadowe jak i roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane przez cały listopad podczas Różańca, natomiast wypominki roczne – w niedziele całego roku o godz. 7.40 i o godz. 12.10.
  4. We wtorek Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Pawła II. Msza święta dla społeczności szkolnej będzie w kolegiacie o godz. 8.00.
  5. We środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wszystkich członków prosimy o niezawodne przybycie.
  6. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne.
  7. W środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej. Za przyczyną Maryi będziemy prosić dla nich o otwarcie się na działanie Ducha Świętego.
  8. Składamy podziękowanie mieszkańcom ul. Krzywej, którzy złożyli 570 zł na prace remontowe. Dziękujemy również osobom związanym z kościołem św. Leonarda, które ufundowały narzuty na ołtarze. Bóg zapłać. Te osoby zamówiły również Mszę świętą, która będzie odprawiona 13 listopada o godz. 8.00.
  9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych Akcja Katolicka organizuje dla dzieci konkurs „Mój ulubiony Święty”. Konkurs będzie polegał na przedstawieniu przez dziecko – poprzez ubiór, atrybuty oraz ewentualnie kilka zdań – postaci Świętego. Zgłoszenia do konkursu oraz informacje szczegółowe u księży katechetów do 24 października.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Mleczko z Zakrzowa, śp. Barbara Wardzała z Łukanowic i śp. Stefan Urbański z ul. Loretańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products