XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 14 sierpnia 2022r.

 

  1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Andrzejowi Węgrzynowi, naszemu rodakowi, duszpasterzowi w Fatimie, który w dniu dzisiejszym głosi kazania w naszym kościele. Przypominamy, że dzisiaj z racji sumy i procesji, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Jacka, prezb., w sobotę, wspomnienie św. Bernarda, opata i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  4. W dniach 17 – 25 sierpnia będzie trwać Jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Grupa numer 5 zaprasza wszystkich chętnych do pielgrzymowania, można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę w czasie nadawania bagażów, które w dniu 16 sierpnia (wtorek) będzie miało miejsce na parkingu przy kolegiacie w godzinach 18.00 – 18.40. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 517 212 559.
  5. Dzisiaj w Wielkiej Wsi odbywają się dożynki Gminy Wojnicz. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Natomiast Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej oraz na dożynki gminne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. W poniedziałek na placu kościelnym wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na rehabilitację p. Marcina Sumary z Brzeska. P. Sumara ma 36 lat, przeszedł udar mózgu, jest sparaliżowany czterokończynowo, potrzebuje specjalistycznej i długotrwałej rehabilitacji.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Dębowski z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  8. Dzisiaj w naszym kościele możemy zyskać odpust, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii Świętej oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie, oraz odmówmy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, a w intencjach, które nam powierza papież Franciszek: „Pod Twoją obronę”.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products