XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

 

1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. W poniedziałek po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych z intencji mieszkańców Łukanowic.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– we środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera, – w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.

3. We środę rozpoczyna się PPT na Jasną Górę. Z naszej parafii i okolic wyruszy grupa nr 5 św. Floriana, której przewodnikiem jest ks. Jakub. Wszystkich pielgrzymów obejmijmy gorącą modlitwą. Zachęcamy również do odwiedzin swoich bliskich i przyjaciół na trasie pielgrzymki. Można się jeszcze wpisać na listę pielgrzymów. Możemy tego dokonać po Mszy świętej wieczornej w zakrystii. Eucharystia połączona z błogosławieństwem dla uczestników pielgrzymki będzie we wtorek 16 sierpnia o godz. 18.00. Bezpośrednio po błogosławieństwie tj. w godz. 18.30-19.00 nastąpi odbiór bagaży dla pielgrzymów z Wojnicza na parkingu parafialnym.

Zachęcamy również do pielgrzymowania duchowego z naszą grupą. Prosimy o wpisanie się na listę i przekazanie w zakrystii intencji modlitewnych dla pątników.

Dnia 25 sierpnia o godz. 5.00 z parkingu wyruszą autobusy na powitanie pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii do dnia 21 sierpnia (tj. następnej niedzieli). Koszt wyjazdu – 40 złotych.

4. Informujemy, że jest już księga mszalna na przyszły rok, w związku z czym można zamawiać intencje mszalne na 2017 r.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów, którzy złożyli 1100 zł na prace remontowe i 200 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

6. Komitet społeczny „Podziel się” organizuje w przyszłą niedzielę kwestę na pomoc dla dwóch osób potrzebujących stałej specjalistycznej opieki medycznej i sprzętu rehabilitacyjnego. Jest to 26-letni Jacek, który uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, oraz roczna Lena, która przyszła na świat z wadami wrodzonymi. Kwesta będzie miała miejsce na placu kościelnym.

7. Po czterech latach pracy duszpasterskiej odchodzi z naszej parafii ks. Jakub Misiak. Dziękujemy Ks. Jakubowi za wszelkie dobro, które zostawił w naszej wspólnocie. Dziękujemy szczególnie za ofiarną pracę wśród młodzieży zarówno w parafii jak i w całym dekanacie wojnickim. Nową placówką duszpasterską Ks. Jakuba jest parafia Radłów, na której życzymy mu obfitych łask od Chrystusa Dobrego Pasterza, za wstawiennictwem Matki Najświętszej.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products