IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 III 2021

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Gorzkich żali i Drogi krzyżowej.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ze względu na obowiązujące przepisy, nie będzie możliwe zorganizowanie w jednym dniu spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. W związku z tym zachęcamy do przystępowania do sakramentu pojednania wcześniej, w dogodnych dla siebie terminach. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie jest możliwość indywidualnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w godzinach od 17.00 do 18.00. W tym czasie można również korzystać z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni, bo może okazać się niemożliwym przystąpienie do sakramentu pojednania przed Świętami.
  3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa przygotowaliśmy reprodukcję obrazu św. Józefa z naszej kolegiaty. Zachęcamy do nabywania obrazów do naszych domów. Na rewersie obrazu jest również tekst modlitwy w intencji rodzin. Obraz można powiesić na ścianie lub ustawić na stoliku wykorzystując podpórkę. Ofiara za obraz wynosi 35 zł.
  5. W związku z pożarem serwerowni OVH w Strasburgu nie działają strony internetowe wielu instytucji diecezjalnych oraz licznych parafii naszej diecezji. Nasza strona internetowa również nie działa, nie wiemy kiedy taka możliwość zostanie przywrócona. Można natomiast w dalszym ciągu korzystać z transmisji internetowych nabożeństw z naszego kościoła na kanale Parafia Wojnicz na platformie YouTube; nie da się uruchomić transmisji przez stronę www naszej parafii, dopóki strona nie zacznie na nowo działać.
  6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy, aby do końca tygodnia przesłali swoje uwagi i wnioski do Pani Sekretarz.
  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długiej, którzy złożyli 910 zł na kwiaty do Bożego Grobu oraz zamówili dwie intencje mszalne. Bóg zapłać.
  8. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łoponiu zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły i przedszkola. Szkoła dysponuje wolnymi miejscami zarówno w klasie pierwszej jak również w Publicznym Przedszkolu. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły lub bezpośrednio w placówce.
  9. W przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna organizuje kiermasz wielkanocny, z którego środki będą przeznaczone na bieżącą działalność DSM.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Osmęda z Więckowic i śp. Julian Bobrowski z Ispu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products