I Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta.

2. Zbliża się termin wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Ks. Biskup odwiedzi naszą wspólnotę 12 i 13 marca (sobota i niedziela). Informujemy, że w związku z Wielkim Postem oraz przygotowaniem do wizytacji rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę – 6 marca. Natomiast rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży będą od 2 do 4 marca.

3. We środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. W programie m.in. projekcja filmu „Faustyna”. Zapraszamy członków i wszystkich zainteresowanych.

4. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Warszawskiej i os. Zakrzów, którzy złożyli 1130 zł na prace remontowe oraz 940 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcom Ispu, którzy złożyli odpowiednio 945 zł i 850 zł, a na kwiaty do Bożego Grobu – 240 zł, zamówili też trzy Msze święte, oraz mieszkańcom ul. Krzywej, którzy złożyli 520 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty.  Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Będzie również zbiórka do puszek przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”. Dzisiaj wolontariusze prowadzą zbiórkę ofiar pieniężnych na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie (koło Szpitala św. Łukasza), w którym będzie świadczona pomoc medyczna i duchowa osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory.

5. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Ludwiki Stanuch z Krakowa, śp. Stefana Łukasika z Tarnowa i śp. Tadeusza Wełny z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products