III Niedziela Adwentu – Gaudete – 13 grudnia 2015 r.

 

1. Słowo Boże okresu Adwentu zachęca nas do nawrócenia i pojednania się z Bogiem i ludźmi. Podejmując to wezwanie uczynimy najważniejszy krok przygotowujący nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach adwentowych, które trwać będą od najbliższego piątku do niedzieli. W piątek i w sobotę będą Mszę święte z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Ponadto w piątek po Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00 będzie nauka stanowa dla rodziców i małżonków. W związku z tym w piątek nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00. W niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci ze szkoły podstawowej, natomiast o godz. 16.00 – Msza święta dla młodzieży. Młodzież gimnazjum uczestniczy w tym nabożeństwie obowiązkowo. Na pozostałych Mszach świętych w niedzielę będzie nauka ogólna dla wszystkich. Spowiedź będzie w poniedziałek – 21 grudnia. Starajmy się tak zaplanować zajęcia, aby każdego dnia wziąć udział w rekolekcjach. Rekolekcje będzie prowadził ks. prałat Marek Tabor, proboszcz parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu.

2. We środę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana po Roratach. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli odpowiednio – 1530 zł oraz 110 zł, ul. Loretańskiej i Zamościa – 1120 zł i 120 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 1770 zł i 100 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi i trzech domów z Łoponia – 2130 zł i 110 zł, Łukanowic Topoliny – 4070 zł i 310 zł, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 1030zł i 110 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

4. W sobotę o godz. 9.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w akcji kolędników misyjnych.

5. Również w sobotę – 19 grudnia młodzież przeprowadzi „Akcję Kilo”. Produkty zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.

6. Zapisy na zimowisko organizowane przez Szkołę Podstawową w Wojniczu – do 18 grudnia br. w sekretariacie szkoły. Koszt zimowiska 60 zł/1 dziecko, wpłaty od stycznia. Gimnazjum im. św. Kingi zaprasza na koncert „Kiedy zima się zaczyna”, który będzie miał miejsce w kinie Wawel 17 grudnia o godz. 17.00. Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne Fotum zaprasza na ceremonię wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego. Wydarzenie będzie miało miejsce w kinie Wawel 18 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Gacek z ul. Podlesie i śp. Tadeusz Michałek z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products