XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

 

1. W tym tygodniu od środy do niedzieli trwać będą rekolekcje. Rekolekcje przygotują nas na wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Każdego dnia od środy do soboty będą Msze święte z rozważaniem dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Ponadto o godz. 20.30 w ramach Apelu jasnogórskiego będą spotkania dla poszczególnych stanów: we środę dla małżonków, we czwartek dla osób zajmujących się wychowaniem czyli rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców, w piątek – dla młodzieży uczącej się i pracującej, w sobotę – dla wszystkich. W sobotę będzie również spowiedź. Trwać będzie od godz. 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 10.00 i 16.30. W niedzielę – zakończenie rekolekcji.

Program rekolekcji jest na kartkach na stolikach. Prosimy o zabranie kartek ze sobą, aby w każdym domu był program rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog i profesor na Akademii Ignatianum w Krakowie. W związku z rekolekcjami Msze święte od środy do soboty o godz. 8.00 będą w Kolegiacie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek będzie po Mszy świętej o godz. 18.00. Prosimy tak zaplanować czas, aby wszyscy mogli wziąć udział w rekolekcjach.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu nastąpi zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu Chrztu Polski. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy, w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza w niedzielę, 20 listopada do Izby Regionalnej o godz. 16.00 na wystawę: Ikona i malarstwo, połączoną z opowieścią o sztuce ikonopisarstwa.

4. Akcja poboru krwi odbędzie się w remizie OSP w Łukanowicach w przyszłą niedzielę (20 listopada) w godz. od 8.00-12.00. Akcja będzie połączona ze świąteczną zbiórką produktów żywnościowych długoterminowych, zabawek oraz wolnych datków dla polskich dzieci z ubogich rodzin na Ukrainie.

5. Składamy podziękowanie za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom ul. Nadbrzeżnej, którzy złożyli 850 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary oraz za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

6. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Józef Sawa z ul. Loretańskiej, śp. Maria Radzim z Krakowa i śp. Magdalena Janus z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products