XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2013 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem Jana Paweł II – Papież Dialogu.

W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dokt. Kościoła.

– we środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

– we czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

– w piątek – święto św. Łukasza i Ewangelisty. Jest to Dzień Służby Zdrowia.

Wszystkim Nauczycielom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy wielu łask i opieki ich Świętych Patronów.

3. We środę Zespół Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – bł. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 9.30 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów drugich klas gimnazjum rozpocznie się  w poniedziałek 14 października o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym, następnie będzie Msza św. z kazaniem. Prosimy rodziców aby zainteresowali się obecnością swoich dzieci w tym dniu w kościele.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Na klęcznikach są przygotowane kartki na wypominki listopadowe albo roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Zainteresowani mogą zabrać je po Mszy św. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami.

6. Za tydzień, w niedzielę 20 października, odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. św. Pawła Apostoła. Przy okazji marszu zostanie poświęcony Pomnik Dziecka Utraconego. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie marszu – www.marszdlazycia.net

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnicze i Kalendarze Misyjne na rok 2014. Zachęcamy także do nabywania i lektury czasopism religijnych. Jest nowy numer „Miłujcie się”.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyozdobiły kaplice na procesję różańcową w miniona niedzielę. Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Józefa Nowak z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products