XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2015r.

 

1. Od 13 do 19 września będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychować do pełni człowieczeństwa”. W tych dniach będziemy się modlić za dzieci, młodzież oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kolegiaty. Zachęcamy do udziału. Będzie to zarazem spotkanie w ramach formacji do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I-III gimnazjum. Obecność uczniów obowiązkowa. Prosimy, aby młodzież w tym dniu przyniosła dyplomiki kandydata do bierzmowania.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej, we środę – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz., w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zak., – święto patronalne młodzieży polskiej.

4. We czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas drugich oraz ich rodziców, w ramach parafialnego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Spotkanie dla ministrantów będzie we wtorek o godz. 17.00, natomiast we środę na godz. 16.30 zapraszamy chłopców od trzeciej klasy wzwyż, którzy chcą zostać ministrantami. W tym dniu będą zapisy aspirantów.

6. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniu 19 września. Wyjazd z parkingu o godz. 10.00, cena biletu – 20 zł. Zapisy do środy w zakrystii lub w kancelarii. Natomiast w niedzielę 27 września – odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Z naszego dekanatu będzie wspólny wyjazd autokarowy. Zapisy do przyszłej niedzieli.

7. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 5 św. Floriana odbędzie się w najbliższą sobotę 19 września w Domu św. Jacka na Jamnej. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy na to spotkanie tegorocznych uczestników, pielgrzymów z poprzednich lat, ich rodziny oraz sympatyków PPT.

8. W sobotę 26 września w Krynicy Zdroju odbędzie się  – tzw. Synaj – diecezjalny zjazd młodzieży w ramach przygotowania do ŚDM 2016. Organizatorzy zapraszają do udziału młodzież gimnazjum, szkół średnich oraz studentów. Chętnych na wyjazd autokarem z naszej parafii na to spotkanie prosimy o zapisy u ks. Jakuba. Koszt – 25 złotych. Termin zapisu do następnej soboty tj. 19 września,

9. Składamy podziękowanie mieszkańcom ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej, którzy złożyli 465 zł na prace remontowo-inwestycyjne za III kwartał oraz 325 zł na sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli odpowiednio 910 zł i 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

10. W następną niedzielę o godz.15.30 na rynku wojnickim odbędzie się występ Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza. Organizatorzy zapraszają.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products