XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 13 sierpnia 2017r.

 

  1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Składamy serdeczne podziękowanie ks. prałatowi Grzegorzowi Lechowiczowi, który w dniu dzisiejszym głosi kazania w naszym kościele. Przypominamy, że dzisiaj z racji sumy i procesji, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, natomiast o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie.
  2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. Msza święta wieczorna w poniedziałek będzie mszą wigilijną z Uroczystości Wniebowzięcia. We wtorek po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych z intencji mieszkańców Łukanowic.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezb. i męcz., we czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezb. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie Msza święta związana z obchodami Gminnych Dożynek, których gospodarzami są w tym roku Więckowice.
  5. We czwartek rozpoczyna się PPT na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszej parafii, wśród których jest ks. Mariusz, współtworzą grupę nr 5 św. Floriana. Wszystkich pielgrzymów obejmijmy modlitwą. Zachęcamy również do odwiedzania swoich bliskich i przyjaciół na trasie pielgrzymki. W środę, 16 sierpnia od godz. 18.00 – 18.30 na parkingu parafialnym można oddać bagaż pielgrzymkowy. Wtedy także można odebrać legitymację pielgrzyma. Wszystkich pielgrzymów, ich rodziny, a także duchowych pielgrzymów zapraszamy w tym dniu do Kolegiaty na godz. 20.30 na nabożeństwo przedpielgrzymkowe.
  6. We wtorek w Kolegiacie o godz. 19.00 odbędzie się II Wojnicki Festiwal Muzyki Kameralnej pod honorowym patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża; dyrektorem artystycznym jest p. Krzysztof Michałek. Więcej informacji – na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury pasy katolickiej. Można również nabyć Kalendarz parafialny na przyszły rok.
  8. Dzisiaj w naszym kościele możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii Świętej oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, a w intencjach, które nam powierza Ojciec święty: „Pod Twoją obronę”.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Szczupak z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products