VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 13 V 2018

 

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i, tym samym, czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 20.00. Nabożeństwa będą do października, każdego 13-go dnia miesiąca.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Macieja Apostoła, we wtorek – wspomn. św. Zofii, wdowy i męcz., we środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

W poniedziałek o godz. 8.00 będzie Msza św. z prośbą o urodzaje i zachowanie od nieszczęść – z intencji mieszkańców Łukanowic, zaś we wtorek o godz. 18.00 w kaplicy loretańskiej – o zdrowie i bł. Boże dla mieszkańców Więckowic.

  1. We środę po wieczornej Mszy świętej obędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków o przybycie.
  2. Dziękujemy za ofiary na cele remontowe złożone w ostatnią niedzielę kwietnia. Złożyliście 12 630 zł, 15€ i 10$. Ponadto na ten sam cel mieszkańcy Rudki Dół złożyli 540 zł, zaś ul. Tarnowskiej 1020 zł oraz 140 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  3. W sobotę, 19 maja w naszej parafii odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpocznie się o godz. 16.00 nabożeństwem majowym, a potem będzie spotkanie przy grillu i wspólna zabawa. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu.
  4. W zakrystii można nabyć płytę CD pt. „Maryjo, witam Cię” zawierającą pieśni do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Płyta zawiera 20 utworów w wykonaniu chóru Górecki Chamber Choir pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Ofiara za płytę wynosi 25 zł, całkowity dochód przeznaczony jest na misje w krajach byłego Związku Radzieckiego. Zachęcamy do nabywania płyty.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej serdecznie zaprasza 19 maja w godzinach od 19 do 21 do Izby Regionalnej na IV Wojnicką Noc Muzeów, w ramach której można będzie m.in. wysłuchać koncertu skrzypcowego Zofii Guzik oraz wykładu dr. Marka Smoły. Będą też prezentowane eksponaty odkryte w miejscu katastrofy samolotu w Dębinie Zakrzowskiej.
  6. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Curyło z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products