Niedziela Palmowa – 13 IV 2014 r.

 

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie uroczysta procesja z palmami.

2. W poniedziałek będzie w naszej parafii Dzień Pojednania i Pokuty. Będziemy spowiadać przed południem od godz. 8.30 do godz. 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.00 do godz. 18.00 z półgodzinną przerwą godz. 16.00.

3. Przed Świętami odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: we wtorek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a we środę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

4. Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego będzie następujący:

Wielki Czwartek. Rano nie będzie Mszy świętej. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka i Grupa Ojca Pio.

Wielki Piątek. Adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Dzieci naszej parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem na godz. 10.00 – prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki do których w Wielkim Poście zbierały ofiary jako jałmużna dla ubogich. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie również o godz. 15.00.

Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgii Męki Pańskiej, którą zakończymy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracją, która potrwa do północy. Tradycyjnie zaraz po liturgii odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Będzie to również czas przeznaczony do prywatnej adoracji krzyża. O godz. 22.00 adorację poprowadzi młodzież. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywanie pokarmów mięsnych.

Usilnie zachęcamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Triduum w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie w Wielki Piątek po Drodze krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 15.00, natomiast od Wielkiej Niedzieli do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – nowenna będzie o godz. 18.00 – przed wieczorną Mszą świętą.

Wielka Sobota. Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Pokarmy będą święcone w Kolegiacie od godz. 9.00 do 12.00, co pół godziny. Od godz. 9.00 poświęcenie pokarmów również w innych miejscowościach: jeden kapłan uda się do Łukanowic, Ispu i Zakrzowa, drugi ksiądz – do Dębiny Łętowskiej, Zakrzowskiej i na Podlesie, a trzeci – do Więckowic, Rudki i Ratnaw pod kapliczkę. Prosimy o zorganizowanie dojazdu. Zachowując tradycję, powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, aż do rezurekcji.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 20.00 od obrzędu światła. Następnie będzie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, zakończona Procesją Rezurekcyjną. Na Wigilię paschalną przynieśmy świece, które będą potrzebne także w czasie procesji.

5. Od przyszłej niedzieli czyli od Wielkanocy w kościele św. Leonarda będą odprawiane nabożeństwa wg tradycyjnego porządku a więc w niedziele i święta o godz. 16.00, w piątki o godz. 15.00 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 8.00. W związku z tym od przyszłej niedzieli w Kolegiacie w niedziele po południu będzie Msza święta tylko o godz. 18.00.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako jałmużna postna, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ponadto mieszkańcy ul. Zawale złożyli 290 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Dębiny Łętowskiej złożyli na kwiaty do Bożego groby 300 zł i zamówili 2 Msze święte. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

7.  Przed kościołem oraz w zakrystii można nabyć  flagi z okazji nadchodzącej kanonizacji bł. JP II, a także specjalną płytę muzyczną pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła" – cegiełkę, z  której dochód będzie przeznaczony w ramach akcji wsparcia młodzieży z Europy Wschodniej. 

8. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Dajemy Nadzieję” informuje, że w dniach 14-16 kwietnia br od godz. 15.00 będzie wydawana żywność wyłącznie dla mieszkańców Wojnicza w ramach programu PEAD 2014. Produkty będą wydawane z magazynu znajdującego się u p. Józefa Sowy przy ul. Kąpielowej 29.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Chruściel z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

           

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products