II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Spotkanie Księdza Biskupa z wszystkimi parafianami będzie miało miejsce w niedzielę podczas dopołudniowych Mszy Świętych. Natomiast spotkania z grupami osób będą według następującego porządku:

– W piątek o godz. 19.00 Ksiądz Biskup będzie uczestniczył w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla młodzieży i skieruje słowo do młodych. Wtedy też poświęci krzyże dla kandydatów do bierzmowania.

– W sobotę o godz. 16.30 spotka się na plebanii z pracownikami kościelnymi, natomiast o godz. 17.00 będzie spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską, nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej, Członkami Caritas oraz Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków tych gremiów o przybycie.

– W sobotę o godz. 18.00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy świętej, podczas której udzieli bierzmowania uczniom klas ósmych.

– W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.00 Ks. Biskup spotka się z kolejnymi grupami. Będą to Róże Żywego Różańca, Grupa O. Pio, Apostolat Margaretka, Akcja Katolicka oraz Chór parafialny. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie spotkanie dla LSO, KSM, DSM i Scholi. Prosimy członków również tych grup o uczestnictwo.

  1. W sobotę przypada uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży klas VIII, która w sobotę ma przystąpić do sakramentu bierzmowania. Program jest następujący:

– we wtorek o godz. 19.00 – próba liturgiczna,

– we środę o godz. 19.00 – nabożeństwo z modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego,

– we czwartek o godz. 16.00 – nabożeństwo pokutne i możliwość spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków,

– w piątek o godz. 19.00 – nabożeństwo drogi krzyżowej.

Obecność kandydatów na tych spotkaniach jest obowiązkowa.

  1. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Ofiarowaliście 175 paczek. Wartość towarów ok. 60 000 zł. Dziękujemy również osobom, które pracowały przy przeładunku paczek na palety. Bóg zapłać.
  3. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Gołąb z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products