V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

 

1. Przeżywamy ważne dni wizytacji kanonicznej. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu za jego obecność w naszej parafii i posługę pasterską. Składamy podziękowanie za Eucharystię, sakrament bierzmowania, głoszone słowo, modlitwę i te czas poświęcony na spotkania z różnymi grupami w naszej parafii. Osobę i posługę Księdza Biskupa polecamy Bogu w modlitwie.

2. W piątek o godz. 15.00 będzie Droga krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 16.00 zostanie odprawiona Droga krzyżowa ulicami Wojnicza. Droga krzyżowa rozpocznie się przy kaplicy Loretańskiej, potem pójdziemy przez ul. Zacisze, ul. Długą, ul. Zawale i ul. św. Leonarda. Zakończenie w kościółku św. Leonarda. Serdecznie zachęcamy do udziału, prosimy zabrać ze sobą lampiony. Prosimy też członków Ochotniczej Straży Pożarnej o zabezpieczenie trasy przemarszu. W razie opadów deszczu Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00 w Kolegiacie. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 19.30. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Msza święta z poświęceniem palm i procesją będzie o godz. 11.00. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z rodzicami oraz młodzież. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – zachęcamy do udziału. Poświęcenie palm będzie również podczas innych Mszy świętych – dla osób, które nie mogą uczestniczyć w uroczystości o godz. 11.00. Ze względu na procesję, w Niedzielę Palmową nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.

Ofiary na tacę w niedzielę Palmową będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Tarnowskiej złożyli na prace remontowo-inwestycyjne 1050 zł oraz na utrzymanie czystości kościoła 700 zł. Dziękujemy także rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy złożyli jako dar ofiarny 500 zł.

4. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne. W sobotę w sklepach młodzież zorganizuje akcję „Kilo” celem pozyskania towarów na przygotowanie paczek dla osób potrzebujących na Święta. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.

5. Chętnych do wyjazdu na Diecezjalne Spotkanie Młodych "Synaj" które odbędzie się w Niedzielę Palmową w Tarnowie prosimy o zapisy u ks. Jakuba.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej zaprasza rodziców uczniów klas trzecich na zebranie w sprawie utworzenia klasy czwartej z poszerzonym wychowaniem fizycznym w przyszłym roku szkolnym. Zebranie będzie we wtorek (15 III) o 16.00 w budynku starej szkoły. Po zebraniu będą spotkania z wychowawcami. Dzień Otwarty Szkoły dla rodziców i dzieci rozpoczynających naukę w klasach pierwszych i w oddziałach przedszkolnych będzie w piątek (18 III) w godz. 16.00-17.30. Akademia Umiejętności – GOK, Placówka Wsparcia Dziennego, Pracownia "Złote Rączki", Publiczne Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa zapraszają na Kiermasz Ozdób Świątecznych, który rozpocznie się 14 marca o godz. 8.00 na Rynku w Wojniczu.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products