III Niedziela Adwentu – 12 XII 2021 r.

 

  1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne podziękowanie ks. prałatowi Jackowi Nowakowi, który przez trzy niedziele był naszym przewodnikiem na drogach słowa Bożego i pomagał nam przygotować nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Osobę i posługę ks. prałata polecamy Panu Bogu.
  2. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty już teraz, nie odkładajmy jej na ostatnie dni przed Świętami. Przypominamy, że można się spowiadać codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  3. Zachęcamy do udziału w roratach: o godz. 6.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci.
  4. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. We czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus; będzie odprawiana po Mszy świętej o godz. 6.00.
  5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., w tym dniu modlimy się również za ofiary stanu wojennego. We wtorek wspominamy św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kościoła.
  6. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami. Porządek wizyty tradycyjny.
  7. Dziękujemy właścicielom i pracownikom firmy Planta za usługi związane z transportem po pracach konserwatorskich ołtarza z kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać.
  8. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i adoracja. Będzie też możliwość rozmowy o nurtujących problemach.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś jest dostępny nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Zofii Zachara z ul. Kąpielowej, śp. Marii Zamiatała z Łukanowic, śp. Kazimiery Noworól z Warszawy, śp. Mieczysława Oszusta z Tarnowa i śp. Krystyny Gacek z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products