XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023

 

  1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą wspieramy naszych braci i siostry na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza z terenów objętych wojną. Dziękujemy za ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz., w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W listopadzie codziennie o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych w połączeniu z wypominkami. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. Parafialna Schola „Jakość” serdecznie zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w sobotę 18 listopada o 19.30 w naszym kościele. Spektakl ubarwiony polską poezją, na przykładzie cierpiącej matki, chce przekazać emocje targające ludźmi podczas wojny. Usłyszymy również piękne pieśni przy akompaniamencie pianina oraz tercetu smyczkowego. Po koncercie będzie możliwość wsparcia ofiarą dalszej działalności młodzieży ze Scholi.
  5. W dniach od 24-26 listopada w Zabawie odbędą się warsztaty-rekolekcje dedykowane dla osób po stracie bliskiej osoby. Również w Zabawie w sobotę 18 listopada będzie droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a następnie Msza Święta i adoracja. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach są na tablicy ogłoszeń.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Kogutowicz z ul. Krzywej, śp. Stanisława Kasperek z Łoponia i śp. Michał Krawczyk z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products